Do You Have a Solution/Files to Upload by Your Name?
In Stock

Xiaomi Authorized Account Buy

What is an Authorized Mi Account? Basically a Mi account that is authorized or allowed to flash a MIUI stock firmware using the MiFlash tool. A specific computer is bind with a Mi account to allow flashing of any stock MIUI firmware on any Xiaomi device.

15.00USD

What is an Authorized Mi Account?

Basically a Mi account that is authorized or allowed to flash a MIUI stock firmware using the MiFlash tool. A specific computer is bind with a Mi account to allow flashing of any stock MIUI firmware on any Xiaomi device.

Which is not available for any user at any circumstance. At least till now I have not found a way how Xiaomi is allowing to have an authorized account. There is no proper official documentation about this.If anyone happen to know of some official way of asking Authorization on a user account, please lt the whole world know about it.

But for now I have found a MiFlash Pro tool (which is an all-in-one tool for Xiaomi phones that has built in MiFlash tool, SP Flash tool, etc.) that allows any user to have an Authorized Mi Account to flash stock firmware. Yes, you read it right, any user.

Yetkili Mi Hesabı Nedir?

Temel olarak, MiFlash aracını kullanarak bir MIUI stok ürün yazılımını flaş etmeye yetkili veya izin verilen bir Mi hesabı. Belirli bir bilgisayar, herhangi bir Xiaomi cihazında herhangi bir stok MIUI ürün yazılımının yanıp sönmesine izin vermek için bir Mi hesabına bağlanır.

Hangi hiçbir koşulda herhangi bir kullanıcı için mevcut değildir. En azından şu ana kadar Xiaomi'nin yetkili bir hesaba sahip olmasına nasıl izin verdiğinin bir yolunu bulamadım. Bununla ilgili resmi bir belge yok. Bir kullanıcı hesabında Yetkilendirme istemenin resmi bir yolunu bilen biri varsa, lütfen tüm dünya bunu bilsin.

Ancak şimdilik, herhangi bir kullanıcının bir Yetkili Mi Hesabına sahip olmasını sağlayan bir MiFlash Pro aracı buldum (MiFlash aracı, SP Flash aracı vb. yerleşik Xiaomi telefonları için hepsi bir arada bir araç) bellenim. Evet, doğru okudunuz, herhangi bir kullanıcı.

Review This!

Users only can review this product

Site Online Sayisi: 25
Site Toplam Goruntulenme Sayisi: 55592